Specjalistyczna Przychodnia Lekarska Centrum Bernardyńska jako uzupełnienie kompleksowej specjalistycznej opieki medycznej oferuje Państwu też usługi z zakresu fizjoterapii. Specjalistyczne masaże lecznicze jak też i masaże relaksacyjne. Profesjonalni i doświadczeni masażyści doradzą Państwu jaki masaż będzie dla Państwa najbardziej odpowiedni. 

 

MASAŻ

Dla lekarzy starożytnej Grecji i Rzymu masaż był jednym z podstawowych środków leczenia i uśmierzania bólu. Masaże są bezpiecznym i skutecznym sposobem zwalczania wielu dolegliwości. Są niezastąpione tam, gdzie medycyna konwencjonalna nie znajduje zastosowania lub leczy objawowo. Czasami bardzo dobre wyniki terapeutyczne można uzyskać dzięki jednoczesnemu stosowaniu medycyny konwencjonalnej i masaży.

Masaż zapewnia nam środki do przeciwdziałania nieuchronnym stresom związanym z pracą zawodową i życiem codziennym. Zbyt wiele osób przywykło do napięcia i bólu, uważając je za integralne elementy życia. Dopiero, gdy rozpoczynamy terapię masażem, zdajemy sobie sprawę, jak napięte i usztywnione są nasze mięśnie i jak wiele energii kosztuje nas ciągłe życie pod presją. Masaż może być środkiem do poznania samego siebie, pokazuje nam, że możemy czuć się lepiej i być zrelaksowani, że ruch nie musi nam sprawić bólu.

Dobrze wykonany masaż oddziałuje nie tylko na nasze ciało, ale i na naszą psychikę. Relaksuje i rozluźnia mięśnie, poprawia ukrwienie, podnosi poziom hemoglobiny, ułatwia przepływ limfy.

Masaż nie tylko rozładowuje stres, ale także pozwala nam poznać i odczuć nasz ciało jako całość, pozwala nawiązać "kontakt" z tymi częściami ciała, których dotychczas nie odczuwaliśmy. Gdy poznamy miejsca w naszym ciele, w których przepływ energii jest zablokowany, stopniowo będziemy mogli próbować pokonać te przeszkody i zwiększyć możliwość samoleczenia.